صفحه اصلی > اخبار علمی > 15 
يکشنبه ١٠ فروردين ١٣٩٩
منوی اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 408
 بازدید امروز : 63
 کل بازدید : 245900
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.3840
ساعت

عنوان گزارش نهایی:

مطالعه خصوصيات آكوستيكي و تدوين بانك اطلاعات علمي مصالح ساختماني رايج در بناهای صنعتي و اداری كشور

نام مجريان:

محسن علی آبادی ، رستم گلمحمدی، رضا شهیدی

پیام پژوهش برای جامعه علمی :   (تا 150 كلمه)

در اين پژوهش مطالعه خصوصیات آکوستیکی مواد جاذب صوتی رایج و تدوین بانک داده های آکوستیکی صورت گرفت. با استفاده از نتایج ارائه شده، متخصصین حوزه آکوستیک و بهداشت صنعتی می‌توانند ارزیابی قابل اطمینان تری از شرایط آلودگی صوتی در محیط‌های اداری، مسکونی و صنعتی در فاز طراحی یا بهره‌برداری داشته باشند. نتایج تأیید نمود ضخامت ماده جاذب به عنوان یک فاکتور تعیین‌کننده در کارایی جذب صوت به ویژه در خصوص جاذب های با کارایی بالا از جمله فوم های پایه شیمیایی است. تأثیر دانسیته جاذب بر افزایش ضریب جذب در مقایسه با اثر ضخامت جاذب بسیار ناچیز است. فوم پلی یورتان در مقایسه با فوم پلی‌اتیلن کارایی بسیار بالاتری از لحاظ جذب صوتی دارد.

پیام پژوهش برای جامعه:  (تا 150 كلمه)

نتایج نشان داد خصوصیات مواد داخلی بناها در تشدید آلودگی صوتی در محیط های مسکونی اداری و تجاری و صنعتی بسیار تاثیر گذار است، بنابراین انتخاب مصالح دارای شناسنامه و مورد تایید با توجه به نوع کاربری بنا دارای اهمیت زیادی است.

پیام پژوهش برای مسئولین : (تا 150 كلمه)

تدوین الگوهای استاندارد کاهش آلودگی صوتی از طریق طراحی و انجام اصلاحات در خصوصیات داخلی بنای صنعتی با استفاده از نتایج مطالعه حاضر برای مسئولین این حوزه تسهیل می گردد. بانک اطلاعاتی خصوصیات جذب آکوستیکی مواد می تواند یرای طراحی محیط های بسته و انتخاب مصالح مناسب برای بهینه سازی آکوستیکی بناهای مختلف بکار گرفته شود.

بازگشت

پیوندها
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]